Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
"Sikerpropagandával" reagált a Kulturális-és Innovációs Minisztérium a szakképzésben oktatók sztrájkjára. Szerintük megbecsülik a dolgozókat és a kötelező óraszám visszaállítása sem szükséges.
Elkezdődött az újabb kétnapos és határozatlan idejű pedagógussztrájk, a tanári érdekképviseletek szerint viszont júliusnál hamarabb aligha lehet megegyezés a kormánnyal.
Március 15-én délután 3-kor indult az Egységes Diákfront és az ADOM Diákmozgalom közös rendezvénye, a Szabadságmenet, amin a pedagógusok mellett körülbelül 100 további civil szervezet is részt vesz. A menet a Hősök teréről az Andrássy út végéig vonult, ahol több felszólaló is az oktatás jelenlegi helyzetéről beszélt, sőt kiderült, mikor lesz a következő országos sztrájknap a közoktatásban.
Megtelt a Kossuth tér szombat délután, több ezren vettek részt a pedagógusok "kockásinges találkozóján". A demonstráció a határozatlan idejű sztrájk első hetét zárja.
Legalább 20 ezer iskolai dolgozó sztrájkolt szerdán, és ebben még nincsenek benne azok, akik polgári engedetlenségi akcióba kezdtek - közölte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.
A köznevelési államtitkár szerint "nehezen értelmezhető a nyomásgyakorlás", mert a parlament már befejezte a munkáját, vagyis nincs lehetőség a törvények módosítására. A PDSZ országos választmányának tagja azonban még a munkabeszüntetés előtt elmondta, miért érezték úgy, hogy most kell felhívniuk a figyelmet az oktatás siralmas helyzetére.
'A kormány részéről semmilyen érdemleges reakció nem érkezett, ezért a következő döntést hoztuk: hétfőn a sztrájkot folytatjuk!" - ezt a közleményt juttatta el az Eduline-nak a XVI. kerületi Szerb Antal Gimnázium.
Sok iskolában már harmadik napja sztrájkolnak a pedagógusok. Van olyan tiszaújvárosi gimnázium, ahol az ötvenkét fős tantestületből huszonhatan csatlakoztak a munkabeszüntetéshez. Péntek délután diákok tartanak rendhagyó tanórákat a Kossuth téren, ahol szombat délután a tanárok demonstrálnak majd.
Több tucat iskolában csütörtökön is folytatódott a pedagógussztrájk: a budapesti Politechnikumban ezen a héten csak a végzősök óráit tartják meg, az Apáczai-gimnáziumban a 650 diák kevesebb mint a fele jelent meg reggel, egy pestújhelyi általános iskolában pedig csak minden harmadik gyereket küldtek be a szülők.
A leendő tanárok az Emberi Erőforrások Minisztériumának Akadémia utcai épülete előtt demonstrálnak. Az egyik felszólaló azt mondta, változtatni kell, mert az iskolákban kimerült, sőt kiégett tanárokat látnak.